اولین جلسه کمیته اجرایی شتر استان

اولین جلسه کمیته اجرایی شتر استان


هفتم دیماه 1398شنبه 

.شتر حیوان مفیدی است وکاربردهای فراوانی دارد . این حیوان علاوه بر اینکه وسیله اصلی رفت و آمد ساکنین صحراست ، از سوئی دیگر می تواند غذای آدمی و وسایل مورد نیاز دیگر را به انسان عرضه کند و انسان می تواند بوسیله تغذیه با شیر شتر و گوشت شتر ، تا هفته ها در صحرا زنده بماند ضمن اینکه این موارد ارزش غذایی بسیار والایی دارد و سرشار از خواص فروان و درمانی است 

در شرایط فعلی و معضل خشکسالی و کم آبی جایگاه پرورش این حیوان بسیار ارزشمند است .

امین هراتی مدیر عامل اتحادیه صنعت دامپروری استان : اخیرا پیرو ابلاغیه دبیری کمیته شتر استان به اتحادیه صنعت دامپروری خراسان رضوی توسط معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان برنامه ریزی های مدون و موثری در جهت حمایت و تقویت و رفع مشکلات این صنعت انجام شده که شروع فعالیتهای ما جلسه ای بود که  با حضور تعداد 30 نفر از شتر داران بزرگ استان در تاریخ 7 دیماه در مشهد برگزار شد . 

طی این جلسه که مدیریت امور دام استان حضور داشتند ابتدا وضعیت فعلی و مشکلات توسط افراد مطرح گردید و مقرر شد در جهت رفع این مشکلات اقداماتی صورت گیرد . 

در خصوص بازار عرضه تولیدات از قبیل گوشت و شیر و سایر فرآورده ها تصمیماتی در خصوص ساماندهی و مدیریت بازار تحت قالب ایجاد فروشگاه عرضه مستقیم اتخاذ گردید .

همچنین اتحادیه صنعت دامپروری در خصوص آموزش و ترویج در زمینه پرورش شتر برنامه های خود را مطرح کرد و در پایان هیئت موسس شرکت تعاونی شترداران استان مشخص گردید که این اتفاق مبارکی خواهد بود به منظور حفظ و ارتقای کمی و کیفی این صنعت ارزشمند در استان خراسان رضوی .

به جهت ارزش والای تغذیه ای تولیدات شتر مقرر شد اطلاع رسانی همگانی به منظور معرفی این محصولات با جدیت بیشتری صورت گیرد که همکاری و همراهی همه دستگاه های دولتی و فعالان بخش خصوصی استان را میطلبد .